Mohamed Mekhamer
Merhaba,
Benim adım Mohamed Mekhamer, ben serbest olarak fotoğrafçıyım. Portre, müzik konserleri, etkinlikler, manzara ve en çok düğünleri fotoğraf çekiyorum.

Benden daha fzla bahsetme..
Öncelikle ben Mısırlıyım, Kahire'den geliyorum. Evet doğru Piramitlerin olduğu yer. Ama şimdi güzel İstanbul şehrinde yaşıyorum.

Fotoğraf çekmenin aşkı bende 8 yıldan önce başladı. Ailemdeki mutlu anlarını fotoğraf çekmek için ilk fotoğraf makinesi aldım. Ama orada durmadım. Nereye gitsem fotoğraf makinesi alıyorum yanıma. Arkadaşlarımı ve manzaraları ve kesinlikle sokak fotoğrafları çekiyorum. Sonra fotoğraf çekmenin eğitimi almaya başladım. O zamanda işletmeden fotoğraf çekmeye işimi değiştirmeye karar verdim.

İnternet ve ailemin yardımının sayesinde kendi kendime öğrenebildim ve ilk DSLR fotoğraf makinesi aldım. Fotoğraf gazeteciliği yapmaya başladım. Mısır'ın devrime şahit oldum ve lensle dökümanlık yaptım. Bir süre sonra polis, sokaklarda taşıyaş kameraları toplamaya başladı. Bu yüzden ben fotoğraf gazeteciliği bıraktım. Hatta Mübarek döneminde fotoğraf gazeteleri tehlikelidir bu nedenle ben sinema ve televizyon etkinlikleri, filmlerin ilk görüntüleri ve Kahire Sinema Festivalı gibi, manzaralı, portre ve yarışmalara katıldım. Ondan sonra düğün fotoğrafçı olarak çalışmaya karar verdim ve o çalışma hayatımda püf noktası oldu.


Aldığım Ödüller
2012 - Üçüncülük "Bronz" Ürdün 10. Uluslararası Fotoğraf Festivali'nde.
2013 - Scott Kelby Photowalk "Lider Yarışması" nda ilk 10 finalist den biri.
2013 - Sharjah Award'da Mansiyon Ödülü Fotoğraf ve ödül kataloğunda fotoğraf çıktı.
2014 - INDIAFRICA Fotoğraf Yarışması 2014 İlk 20 Kazananı.
2014 - Nikon MEA #IAMAMOVEMENT hareketli fotoğraf yarışmasında ilk sırada yer aldı.
2016 - Birincisi "Arap Kupası", Sharjah Arap Fotoğraf Forumu'nda "Mısır Ekibi"

Müşteriler ve Yayınlandı